Playstation Classic’in Fiyatı Gittikçe Düşüyor

Geçen sene büyük umutlarla, PlayStation Classic‘i piyasaya süren Sony, bu nostaljik cihazdan umduğunu bulamamış gibi. Öyle görünüyor çünkü fiyatını 25 Dolara kadar indirdi. Şimdilik, Amozon satış fiyatı 25 Dolar.

Classic’i ilk piyasaya sürdüğü geçen sene fiyatı 100 Dolar olarak belirleyen Sony, PlayStation Classic ile ilgili bir çok şikayet aldı. İlk başta fiyatı abartı bulan, oyunseverler, cihazın hem 100 Dolar etmeyeceğini hem de beklenilen kaliteden uzak olduğunu belirtmişlerdi. En çok şikayet alınan konular ise oyunların yetersiz olması, kontrollerin kalitesizliği ve bir emülatör oyunseverin ihtiyaçlarını karşılayamaması (bir nostalji cihazından daha çok yeni bir ürün gibi durması) gibi konular PlayStation 1, emülatörü, bana göre yeni bir cihaz gibiydi. CD kapağı falan açılmıyor ve cihazın gerçek boyutundan daha küçük olması gibi. Sony, geçtiğimiz ay, cihazın fiyatını 50 Dolara kadar indirdi. Bu ay ise yine yarı yarıya indirerek, 25 Dolardan PlayStation Classic’i satmaya çalışıyor.

Bu fiyat indirimlerinden anladığımız kadar Sony beyaz bayrağı çekmiş gibi duruyor. Sizin, PlayStation Classic hakkında düşünceleriniz neler?